تغییراتی در دکوراسیون منزل برای تجدید روحیه تان

مجموعه : گوناگون

تغییراتی در دکوراسیون منزل برای تجدید روحیه تان

تغییراتی در دکوراسیون منزل برای تجدید روحیه تان
شاید برایتان پیش آمده كه یك روز از خواب بیدار می شوید و احساس می كنید، چقدر از خانه و محل زندگی تان خسته شده اید و با خود بگویید : ای كاش به خانه جدیدی می رفتم، شما می توانید با چند تغییر ساده محیط خانه خود را گرمتر و دلچسب تر كنید.

از رومیزی هایی با رنگ های شاد و گرم استفاده كنید

میزهای سفید و شیشه ای اغلب، خانه را سرد و بی روح می سازند. بنابراین چنانچه شما میزهای كوچك و بزرگ خود را با رومیزی هایی با رنگ های قرمز، آبی، زرد و قهوه ای یا تركیبی از آنها تزئین كنید، ظاهر خانه خود را گرمتر كرده اید. برای این منظور رومیزی های آینه كاری و چهل تكه را می توانید بدون صرف هزینه زیادی خودتان تهیه كنید.

همچنین رومیزی های قلم كار و سنتی خودمان نیز بسیار متنوع و شاد می باشند، البته می توانید به سراغ صندوق مادر بزرگ ها هم بروید، چرا كه معمولا چیزهای قدیمی زیبا و جالبی در میان آنها پیدا می شود.

 
تغییراتی در دکوراسیون منزل برای تجدید روحیه تان
 
از شمع های تزئینی استفاده كنید

همان طور كه می دانید شمع های زیبا و تزئینی در گوشه و كنار خانه شكل شیك و زیبایی به دكور خانه شما می بخشند. شما می توانید از شمع های ارزان قیمت استفاده كنید و یا با خرید پارافین و یك كتاب راهنمای شمع سازی براحتی خودتان در منزل شمع های تزئینی زیبایی تهیه كنید، آنها را در شمعدان های فانتزی گذاشته و هنگام صرف شام با همسرتان، شمع روشن كرده و محیط شاعرانه تری ایجاد كنید. ضمنا استفاده از چند قطره اسانس در تهیه شمع ها می تواند هوای خانه تان را هم خوشبو كند و هم بوی ماندگی و نا را از بین ببرد.

 
تغییراتی در دکوراسیون منزل برای تجدید روحیه تان
 
استفاده از تابلوهای شاد

به خاطر داشته باشید كه دیوارهای سفید و لخت، محیط سرد و بی روحی برای خانه ایجاد خواهد كرد، بنابراین نصب چند تابلوی هنری زیبا با قاب هایی كه با دكور منزلتان هماهنگی دارد، می تواند بسیار موثر باشد. چنانچه توانایی خرید دارید، می توانید از تابلوهای رنگ روغن هنرمندان خریداری كنید و در غیر این صورت می توانید در هر زمینه ای كه هنر دارید تابلوهای گل چینی، تابلوهایی از كار دست خودتان چون پولك دوزی، سرمه دوزی و غیره تهیه كنید، ضمنا قاب كردن پارچه های چهل تكه هم كار هنری زیبایی خواهد شد. در نهایت در صورت عدم امكان شما می توانید عكس خانوادگی خود چون عكس عروسی و یا تصویر زیبایی از فرزندتان را بزرگ كنید، آن را قاب گرفته و به دیوار ها نصب كنید.

 
تغییراتی در دکوراسیون منزل برای تجدید روحیه تان
 
از راه های پیشنهادی دیگر، خشك كردن گل جهت تهیه تابلو است. شما می توانید براحتی با چیدن گل های زیبایی كه در طبیعت می بینید و خشك كردن آنها در لای كتاب، آنها را روی مقوای تیره و یا پارچه مخمل سیاهی قرار دهید و با یك قاب شیشه ای كار زیبایی تهیه كنید. البته در مواردی از خشك كردن پروانه ها هم استفاده شده كه البته از جانب طرفداران حیوانات شدیدا مورد انتقاد قرار گرفته است.

درست كردن میز عكس

از كارهای جالب دیگری كه می توان به آن اشاره كرد، تهیه یك میز یا اختصاص دادن یك كمد كوتاه یا هر چیز مورد نظر در منزل برای قرار دادن عكس های خاطره انگیز از خانواده تان است. تنها كافی است به سراغ آلبوم عكس هایتان بروید و چند عكس زیبا مثل عروسی ها، تولد ها و سالگرد ها را دستچین كرده و برایشان قاب تهیه كنید و پس از انداختن یك رومیزی زیبا و متناسب با قاب ها آنها را روی میز مورد نظرتان قرار دهید تا همه از زنده شدن خاطرات و لحظه های شیرین زندگی شما لذت ببرند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه