دانستنی هایی درباره ی رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن

در این مقاله با 4 نکته ی اساسی برای شروع یک رژیم غذایی مناسب و کاهش وزن آشنا خواهید شد.

دانستن این نکات کلی، رژیم گرفتن و کاهش وزن را راحتتر می کند و ندانستن آنها شاید خیلی از زحمات ما را هدردهد.وقتی تصمیم میگیریم لاغر شویم هر نکته‌ای از هر کسی به نظر جالب و کاربردی می‌آید. در هر جمعی که نشستیم گوشمان را تیز می‌کنیم مبادا نکته‌ای از تجربیات دیگران برای وزن کم کردن از دست بدهیم. در اینجا به چهار نکته کلی اشاره میکنم که اگر آنها را در نظر بگیرید شاید احتیاجی به تجربه‌های بقیه نداشته باشید. یادتان باشد که هر بدنی سوخت وساز خودش را دارد و شاید تجربه‌های دیگران فقط مختص آنها باشد.

غذاهای سالم و مقوی را بامحدودیت بخورید

یادتان باشد اگر شنیده‌اید که مثلا کره بادام زمینی و یا پنیر کم چرب برای رژیم خوب است به این مفهوم نیست که هر وقت احساس ضعف کردید می‌توانید در یخچال را باز کنید و یک انگشت کره بادام زمینی و یا یک تکه پنیر بخورید. همینطور شکلات‌های رژیمی ممکن است شکر و قند کمتری داشته باشند اما میزان کالری آنها هم تقریبا با شکلات‌های معمولی برابر است. هر چیزی که برچسب رژیمی دارد لزوما به معنای این نیست که خوردنش آزاد است.

خوردن تنها سبزیجات باعث کاهش وزن نمی‌شود

اینکه بیشتر کسانی که گیاه‌خواران لاغر و ظریف هستند خیلی‌ها را تشویق می‌کند تا گیاه‌خوار شوند تا لاغر شوند.

پیاده‌روی کافی است

مطمئنا پیاده روی بهترین ورزش برای کسانی است که همیشه روی کاناپه نشسته‌اند. این ورزش هر چند بهترین راه برای تنظیم فشار خون وقلب میانسالان است. اما برای جوانانی که می خواهند وزن کم کنند کافی نیست. وقتی حرف لاغر کردن به میان میاید باید حدود ۳۵۰۰ کالری در هفته بسوزانید تا نیم کیلو وزن کم کنید. ۳۰ دقیقه پیاده‌روی تنها ۱۲۲ کالری می‌سوزاند. بنابراین اگر می‌خواهید لاغر شوید حتما باید ورزشهای دیگری کنار پیاده‌روی انجام دهید.

ورزش کردن لزوما به این معنا نیست که می‌توانید هر چیزی بخورید.

اگر برنامه ورزشی سفت و سخت دارید می توانید یک یا دو روز در هفته خود را تشویق کنید اما بیشتر از آن تمام زحماتتان از ��ین می‌رود. اگر می‌خواهید به خودتان برای باشگاه رفتن انگیزه بدهید، به دنبال جایزه‌های سالمتری باشید یک آبمیوه جدید درست کنید، یک آلبوم جدید بگیرید و بهترین ایده خرید لباسهایی است که با لاغر شدنتان اندازه می‌شود./ زنجفیل

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه