درمان عفونت های ویروسی با روش های طبیعی

روغن نارگیل، قارچ، آب و ورزش منظم و شاهدانه از راه های طبیعی برای درمان عفونت های ویروسی هستند.

درمان عفونت های ویروسی با روش های طبیعی

درمان عفونت های ویروسی با روش های طبیعی

بدن ما به گونه ای طراحی شده است که به طور منظم عامل بیماری زا را دفع می کند. اما یک سیستم دفاعی ضعیف، خستگی مفرط و استرس عاطفی و فیزیکی، می تواند به تکرار عفونت های ویروسی منجر شود؛ عفونت هایی شامل سرماخوردگی، آنفلوآنزا، برونشیت، تبخال و زگیل در قسمت تناسلی و… که اگر بیش از سالی یک بار این ناراحتی ها را تجربه کرده اید، می تواند نشانه سیستم ایمنی ضعیف باشد.

سیستم دفاعی هر انسان در ۳ سطح عمل می کند؛ ابتدا پوست، خلط، بزاق دهان و مایعات بدنی،مانع اغلب عوامل بیماری زا می شود. در صورت عبور عوامل بیماری زا از این لایه اولیه، بدن واکنش ضد التهاب را شروع می کند. التهاب مزمن در صورت درمان نشدن به بیماری منجر می شود. به همین دلیل لازم است غذاهای ضدالتهابی زیادی در برنامه غذایی اضافه شود. آخرین لایه دفاعی، هنگامی واکنش نشان می دهد که بدن سلول های T و B را رها کند. این سلول ها به ترتیب عامل بیماری زا را از بین می برد و آنتی بادی تولید می کند. با افزودن نکات ساده بهداشتی و غذاهای سالم و تقویت کننده سیستم دفاعی در برنامه روزانه، می توانید قدرت دفاعی بدن را در برابر بیماری ها تقویت کنید.

روغن نارگیل

اسید لوریک، نوعی چربی اشباع شده است که در روغن نارگیل یافت و مانع تکثیر ویروس می شود و اغلب برای عفونت های ویروسی از جمله سرماخوردگی، آنفلوآنزای خوکی، تبخال و… مصرف می شود. خاصیت ضدمیکروبی روغن نارگیل، لایه محافظ لیپید در اطراف باکتری و ویروس را از بین می برد. برای سلامتی دهان و سیستم تنفسی، قرار دادن روغن به مدت ۲۰ دقیقه در موضع می تواند مفید واقع شود. در این روش ۳ هزار ساله کافی است یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل در دهان بریزید و سپس به مدت ۲۰ دقیقه نگه دارید.

قارچ

این ماده غذایی حاوی خواص ضد ویروسی، ضد باکتریایی و ضدسرطانی است. همه انواع قارچ ها حاوی ترکیبی است که سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند.

بتاگلوکنز سلول های سفید را به حالت آماده باش قرار می دهد. بنابراین هر نوع بیماری را به موقع متوقف می کند.

مصرف آب

همه ما می دانیم، در زمان سرماخوردگی مصرف آب را باید افزایش داد. کمبود آب در بدن می تواند باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن شود و فرد را به عفونت ها مستعدتر سازد.

عدم استعمال دخانیات

سیگار نه تنها برای ریه ها مضر است بلکه توتون و ماده شیمیایی آن نیز، مبارزه با عفونت ها را سخت می کند و بدن را مستعد عفونت های ویروسی مزمن و آکنه، سرطان ها و اختلالات خود ایمنی می کند.

ورزش منظم

ورزش باعث می شود احساس بهتری داشته باشید، اما آیا ورزش از سلامتی در برابر عفونت های ویروسی نیز محافظت می کند؟ ورزش گلبول های سفید خون را در اطراف بدن می چرخاند و عامل بیماری زا را از بین می برد.

این یکی از بهترین راه های کاهش استرس است. برای نتیجه بهتر، برنامه ورزشی منظم خود را حفظ کنید. البته نباید افراط کرد. افراط می تواند باعث افزایش استرس های فیزیکی شود.

شاهدانه

پروتئین این دانه حاوی گلوبولینی به نام «ادیستین» است که سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند. این دانه ها حاوی اسید آمینه لازم و امگا ۳ و ۶ است./ روزنامه خراسان

علایم و درمان مقاربت دردناک
درباره ژینکو ؛ فواید و عوارض جانبی
سم زدایی بدن با میوه در روز های آلوده
خواص شفابخش تار عنکبوت
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه