مجموعه : گوناگون. جزئیات و شرایط دریافت وام 25 میلیونی برای خرید خودرو. در طرح اجازه خرید اسناد تجاری ارایه شده (ازجانب شرکت خودروساز) ناشی از فروش ‌مدت‌دار خودروی تولید داخل و ماشین آلات کشاورزی (کمباین و تراکتور) یا همان وام 25 میلیون تومانی خودرو، متقاضیان بجای بانک ها باید به نمایندگی های شرکت های خودروساز داخلی مراجعه کنند. به گزارش ایران ناز در این طرح، بانک عامل اسناد تجاری ناشی از فروش خودروو ماشین آلات کشاورزی را تا سقف 250 میلیون ریال و حداکثر تا 80 درصد بهای فروش هر دستگاه در قالب ...

شرایط وام 25 میلیونی برای خرید خودرو

مجموعه : گوناگون
شرایط وام 25 میلیونی برای خرید خودرو

جزئیات و شرایط دریافت وام 25 میلیونی برای خرید خودرو

 

در طرح اجازه خرید اسناد تجاری ارایه شده (ازجانب شرکت خودروساز) ناشی از فروش ‌مدت‌دار خودروی تولید داخل و ماشین آلات کشاورزی (کمباین و تراکتور) یا همان وام 25 میلیون تومانی خودرو، متقاضیان بجای بانک ها باید به نمایندگی های شرکت های خودروساز داخلی مراجعه کنند.

 

به گزارش ایران ناز در این طرح، بانک عامل اسناد تجاری ناشی از فروش خودروو ماشین آلات کشاورزی را تا سقف 250 میلیون ریال و حداکثر تا 80 درصد بهای فروش هر دستگاه در قالب عقد خرید دین با نرخ 16 درصد خریداری می‌کند که منابع مورد نیاز این طرح ازجانب بانک ‌مرکزی با نرخ سالانه 14 درصد برای بانک‌های عامل تامین می‌شود.

 

در این شیوه متقاضیان می‌توانند از تاریخ هجدهم آبان 1394 با مراجعه مستقیم به نمایندگی‌های مجاز نسبت به خرید دستگاه مورد نظر اقدام و بخشی از بهای دستگاه را به صورت نقد و مابقی را حداکثر تا 250 میلیون ریال (که بیش از 80 درصد بهای آن نباشد) در قبال ارایه اسناد تجاری (اقساط حداکثر 84 ماه با احتساب سالانه 16 درصد به صورت چک یا سفته) به نمایندگی مجاز پرداخت کنند.

 

در ادامه، خودروساز اسناد تجاری دریافتی از مشتریان را پشت نویسی و به بانک‌های عامل ارایه می‌کند. بانک‌های عامل اسناد تجاری ارایه شده خودروساز را که سررسید آنها کمتر از چهار سال باشد، با نرخ 16 درصد خریداری و مبلغ موردنظر را به حساب خودروساز واریز می‌کنند.

 

بر اساس این گزارش فهرست نمایندگی‌های مجاز و خودروها و ماشین‌آلات مشمول طرح از تاریخ هجدهم آبان 1394 در تارگاه دولت (www.dolat.ir)، بانک‌ مرکزی (www.cbi.ir) و وزارت صنعت، معدن و تجارت (www.mimt.gov.ir) اعلام می‌شود.

 

در همین خصوص مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: اقساط وام خودرو با نرخ سود 16 درصد، ماهیانه 708 هزار تومان و با نرخ سود 12 درصد 658 هزار تومان خواهد بود.

 

وی ادامه داد: البته هنوز نرخ سود این تسهیلات به صورت دقیق تعیین نشده است و قرار است در جلسه امشب با خودروسازان در مورد آن تصمیم گیری شود.

 

میرمحمدصادقی اظهار داشت:دوره بازپرداخت وام خودرو از ۴ تا ۷ سال متناسب با توافق مشتری و خودروساز است و به همین دلیل میزان اقساط پرداختی متفاوت است.

 

بر اساس این گزارش طبق گفته بانک مرکزی قرار بود مدت بازپرداخت وام خودرو 7ساله باشد که امروز به گقته مدیر اعتبارات بانک مرکزی این مدت بین 4 و 7 سال متغیر است.

 

خودروسازان زیر بار سود 12درصدی نرفتند/متقاضیان وام خودرو 16درصد سود پرداخت کنند.

 

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به جلسه امروز بانک مرکزی، نمایندگان بانک‌ها و وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:وام خرید خودرو با نرخ سود 16 درصد پرداخت می‌شود .

 

بر این اساس علی‌اصغر میرمحمد صادقی در خصوص نرخ سود این وام 25 میلیون تومانی اظهار داشت: این تسهیلات با نرخ سود 16 درصد پرداخت می‌شود که اقساط آن در دوره 48 ماهه، ماهانه 708 هزار تومان خواهد بود.

 

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی تصریح کرد: اگر تسهیلات 5 ساله (60ماهه) باشد اقساط ماهانه 608 هزار تومان، 6 ساله (72 ماهه) 542 هزار تومان و 7 ساله (84 ماهه) 496 هزار و 500 تومان خواهد بود.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه