متن درخواست بختیار از موساد برای ترور امام خمینی

متن درخواست بختیار از موساد برای ترور امام خمینی

مجموعه : تاریخ و آثار باستانی
متن درخواست بختیار از موساد برای ترور امام خمینی
متن درخواست بختیار از موساد برای ترورامام خمینی
یکی از مأموران سابق دستگاه امنیتی اسرائیل در مرکز مطالعات امنیتی تل‌آویو فاش کرده که شاپور بختیار، درخواست ترور امام خمینی را با موساد طرح کرده بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، «یوسی آلفر» در نشستی که در این مرکز بوده، مدعی شده که بختیار در ژانویه ۱۹۷۹ (دی و بهمن ۱۳۵۷) از مأموران موساد که در تهران مستقر بوده‌اند، درخواست کرده که امام خمینی را به قتل برسانند.

بر اساس گفته‌های آلفر، امام خمینی در هنگام ارسال این درخواست به «الیتسر تسافریر» عامل موساد در تهران، هنوز در نوفل‌لوشاتو پاریس مستقر بوده‌اند.

آلفر گفته: «ییتژاک هوفی (مدیر وقت موساد) در‌‌ همان ابتدای جلسه با تسافریر به وی گفت که بر اساس اصول اخلاقی، حمایت از این درخواست برای موساد امکان‌پذیر نیست ولی باز هم باید نظرات حضار را شنید.»

مأمور سابق موساد که حالا سالخورده شده، به اظهارنظر خود در آن زمان هم اشاره کرده و گفته: «من هم به سران موساد گفتم که حمایت از این درخواست برای من مشکل است زیرا ما هنوز چیزی از شخصیت (امام) خمینی نمی‌دانیم.»

یوسی آلفر در میان صهیونیست‌های پیر و جوان حاضر در مرکز مطالعات امنیتی تل‌آویو به نظر امروز خود در خصوص رد آن درخواست هم پرداخته و گفته: «الان تأسف می‌خورم که چرا از آن درخواست حمایت نکردیم.»

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه