باورتان می شود این مواد غذایی سیستم ایمنی را ضعیف کند؟


1 -  قند
قند بی دلیل توسط متخصصین سلامت بدنام نشده، ماده‌ای که ارزش غذایی آن صفر است و با پوسیدگی دندان و ایجاد مشکل در مغز در ارتباط است. سوزان لوین (Susan Levin) مدیر آموزش‌های تغذیه‌ای در کمیته پزشکان می‌گوید، قند خون بالا همچنین قابلیت گلبول‌های سفید میکروب‌کش خون را در از بین بردن باکتری‌ها و ویروس‌ها پایین می‌آورد.
همچنین لوین توصیه می‌کند که از خوردن غذاهای فراوری‌شده، به دلیل میزان قند بالای آنها، در فصل آنفلوانزا خودداری کنیم. (آبنبات، شیرینی‌ها، سودا و بیشتر غذاهای بسته‌بندی جزو این غذاها هستند.). البته گفتن این حرف از عمل به آن ساده‌تر است.
انجمن قلب آمریکا می‌گوید آمریکایی‌ها روزانه ۲۰ قاشق چای‌خوری قند مصرف می‌کنند.

باید چه کار کرد :
غذاهایی حاوی فیبر بالا مثل برنج قهوه‌ای، عدس و نخود می‌توانند میزان قند خون را تنظیم کنند و سیستم ایمنی را در وضعیت بهتری قرار دهند.

2 - غلات و نان سفید

3 - غذاهای چرب
دلایل زیادی برای حذف غذاهای سرخ‌ شده از رژیم غذایی وجود دارد، این هم یک دلیل دیگر: غذاهای پرچرب اثر منفی بر روی پاسخ بدن به عفونت‌ها دارد.
محققین Patricia Maki و Paul Newberne دریافته‌اند که چاقی و رژیم غذایی پر از چربی مقاومت بدن را نسبت به بیماری‌های عفونی کم می‌کند و احتمالاً حساسیت به ابتلا به برخی از انواع سرطان را هم بالا می‌برد.
 Swift پیشنهاد می‌کند که استفاده از گوشت‌های حیوانی دارای چربی بالا را با عدس، لوبیا و پروتئین گیاهی جایگزین کنیم. 

4 - لبنیات
Levin می‌گوید بسیاری از محصولات لبنی، مثل ماستی که از فروشگاه می‌خرید، حاوی میزان زیادی قند هستند. همچنین ارتباط مستقیمی بین لبنیات و سلامت دستگاه تنفسی وجود دارد. Gary Null در دایره‌المعارف کامل شفای طبیعی می‌گوید پنیر، شیر، بستنی، و دیگر محصولات لبنی می‌توانند انباشتگی شش‌ها را تشدید کند که باید از آن اجتناب شود.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه